Vážení zákazníci, děkujeme za Vaši přízeň v roce 2017! Současně Vám sdělujeme, že poslední expedice zboží v letošním roce bude ve středu 20.12.2017. Přejeme pohodové svátky a hlavně zdraví v novém roce 2018!

Jak vybrat ventilátor?

Pro výběr správného ventilátoru je důležité si uvědomit, do jakého interiéru budeme ventilátor instalovat a k jakému účelu nám bude sloužit. Pokud potřebujeme odvětrat byt, dům, sklep, koupelnu a WC, nebo malou kancelář, tak použijeme malé domovní ventilátory.

Pokud budeme chtít odvětrat větší prostory, jako například sklady, restaurace, celé průmyslové objekty, tak použijeme průmyslové ventilátory z naší nabídky.

Pokud už tedy víme, jaký druh ventilátoru budeme potřebovat, je důležité vybrat ventilátor, který bude mít potřebné parametry. Uvedeme si jednoduchý příklad, kdy pomocí koeficientů a způsobu použití místnosti odvodíte potřebnou velikost, výkon  a  typ ventilátoru...celý článek 

Stupeň krytí IP:

Při výběru ventilátoru je také důležité si ujasnit, v jakém prostředí bude ventilátor pracovat. Elektrické spotřebiče jsou obecně označeny IP kódem, který vyjadřuje stupeň krytí. Stupeň krytí (IPX) udává odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa či vniknutí kapalin.  Tento stupeň zabezpečení se označuje písmeny IP ( International Protection ). Nejčastěji najdete  stupeň zabezpečení pod názvem Krytí IP.....celý článek